Hakkımızda

1977 yılında kurulan firmamız, Türkiye'de ayakkabı sektörüne yönelik teknik tekstil ürünleri üretimine yönelik ilk tesis olma özelliğini taşımaktadır. 1996 yılında iki ayrı üretim tesisinin açılışını yaparak büyüme ve pazar genişletme kararlılığımızı daha da geliştirdik. 1998 ve 2003 yıllarında makine parkına yapılan müteakip yatırımlar, yıllık üretim kapasitemizi %400 gibi etkileyici bir oranda artırarak deri, mobilya, otomotiv ve reklamcılığın da aralarında bulunduğu çok çeşitli sektörlere hitap etmemizi sağladı.

2000 yılında sektöründe lider olan İtalyan ICF Forestali SPA firması ile değerli bir ortaklık kurduk ve bu ortaklık bize Türkiye'de geniş bir sektör yelpazesine hitap eden çok sayıda ürün grubu sunma olanağı sağladı.

2003 yılında, kalite kontrolüne ve sürdürülebilir üretime olan bağlılığıyla tanınan, Birleşik Krallık merkezli prestijli bir şirket olan SATRA'dan tanınma ve üyelik kazanmamız, kayda değer bir dönüm noktası oldu. Eş zamanlı olarak araştırma-geliştirme ve kalite kontrol laboratuvarımızın teknik becerisini de önemli ölçüde artırdık.

2013, 2015 ve 2019 yıllarında makine, araştırma-geliştirme ve kalite kontrol sistemlerine yaptığımız ek yatırımlarla, halihazırda ölçeklenebilir olan araştırma-geliştirme ve üretim kapasitemizi daha da geliştirerek ihracat alanında sekiz ülkeye daha ürün satışı gerçekleştirdik. Ayrıca bu büyüme yolculuğumuz, 2014 yılında Limited Şirketten Anonim Şirkete geçişimizi sağladı.

Tarihi boyunca kaliteyi her şeyden üstün tutan firmamız, sadece ürünlerimizde değil, satış sonrası teknik destek kanallarında da müşteri memnuniyetini ön planda tutmuştur. Geçtiğimiz otuz yıl boyunca sektörde referans haline gelen markaları piyasaya sürdük. Solvent Aktif, Infinity, Optimum, Rimtex, Patara, Gala, Lotus, Dream Force, Actimaxx, Litotex, Mayro, Arion, Ionoflex, Stratoflex, Exoflex ve daha birçok isim sektöre damgasını vurdu. Bu kalıcı başarı, Emsan Kimya Grubu'nun Türkiye'nin önde gelen teknoloji lideri konumunu sağlamlaştırdı.

Yanımızda büyüyen, yarım asra yakın tecrübeyi paylaşan çok sayıda firmaya ve yeni işbirlikçilerimize en içten şükranlarımızı sunuyoruz. Nihai hedefimiz, üretim mükemmelliğimiz, satış sonrası desteğimiz ve iş ahlakına olan sarsılmaz bağlılığımızla takip ettiğimiz hedefimiz olan, sürekli olarak müşterilerimizin ilk tercihi olmaktır. Tüm paydaşları için sürekli değer yaratan bir şirket olmayı hedefliyoruz.